• Newsy

Grad medali w Katowicach i Turku!

Aż 30 medali indywidualnie i 2 medale drużynowo wywalczyli zawodnicy i zawodniczki TKS-u „Karate” Tarnowskie Góry na rozegranych 3 października w Katowicach 40 Mistrzostwach Śląska Seniorów, Juniorów  i Młodzików (23 medale) oraz rozegranych tego samego dnia w Turku Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski (7 medali)...

Na Mistrzostwach Śląska złote medale wywalczyli: seniorzy Dobrosława Habraszka (-63 kg), Artur Dymarczyk (+80 kg), Kamil Kowol (-65g), Kamil Szołtysik (-80 kg), juniorka Martyna Łukasik (-55 kg) oraz młodzicy Michał Tomala (+60 kg) i Bartosz Szymański (-35 kg). Ze srebrnymi medalami wracają: seniorzy Łukasz Morys (-70 kg), Wolny Krzysztof (-75 kg) oraz juniorzy Patrycja Tarasiewicz(+60 kg), Mateusz Mrachacz (+75 kg), Carmen Pozimski (-55 kg) i Michał Opolka (-55 kg), a z brązowymi: seniorzy Martyna Wlazłowska (+63 kg), Marek Szorek (30+80 kg), Jakub Bałda (-65 kg), Damian Jaśkiewicz (-75 kg), Rafał Mnich (-85 kg master), Kamil Kowol (kata mężczyzn), juniorzy Maksymilian Dąbrowski (-55 kg), Primoz Danisz (-65 kg) oraz młodzicy Klaudia Knapczyk (+50 kg) i Tymoteusz Dąbrowski (-35 kg).
Bez medali wracają tym razem: Wojciech Filipek, Natalia Terlacka, Xavery Dróżdż, Wiktoria Tomala i Daniel Wiczuk, którzy po dobrych walkach odpadli w eliminacjach.
W klasyfikacji drużynowej TKS „Karate wywalczył złoty medal wśród seniorów i brązowy wśród juniorów i młodzików.

W Mistrzostwach Wielkopolski wystartowali młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych, które nie były rozgrywane na Mistrzostwach Śląska. Najmłodsi zawodnicy TKS-u zdobyli 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal wśród około 150 startujących zawodników. Po dwa złote medale ( w kata i kumite) wywalczyli Zofia Tomala i Tomasz Ociepka. Złoto w kata i srebro w kumite zdobyła Patrycja Kwaśny, a z brązowym medalem w kumite wraca Mateusz Gawron. Po dobrym występie bez medalu wraca Weronika Wierszyło. TKS wywalczył drużynowo 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.