Dwa medale na Mistrzostwach Europy!

Znakomicie zaprezentowały się nasze Panie na rozegranych w dniach 11-12.05.2018 we Wrocławiu Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin/ Shinkyokushin. Marta Lubos wywalczyła srebrny a Sandra Nowak brązowy medal. Na piątym miejsce w kategorii -80 kg juniorów został sklasyfikowany Marek Szorek. Nie powiodło się tym razem ...

naszym pozostałym zawodnikom. Dobrosława Habraszka (-65 kg), Artur Dymarczyk (-85 kg) i Rafał Zając (+90 kg) odpadli w eliminacjach wśród seniorów, a Rafał Balbierz (-65 kg) w eliminacjach juniorów. Reprezentanci Polski wywalczyli aż 10 medali (3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe) wśród seniorów oraz 6 (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) wśród juniorów. Reprezentacja Polski zwyciężyła w drużynowej klasyfikacji medalowej seniorów i zajęła trzecie miejsce wśród juniorów. W Mistrzostwach wystartowało 384 zawodników z  27 krajów.