Marta Lubos jedzie na Mistrzostwa Świata Open do Tokio!

Na rozegranych 29 czerwca 2019 Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata Open Marta Lubos wywalczyła awans do reprezentacji Europy na listopadowe Mistrzostwa, które odbędą się w Tokio. ...

W Turnieju, w którym wystartowały 33 zawodniczki z 15 krajów,  w tym aż 16 medalistek Mistrzostw Europy z różnych kategorii wagowych, walczono o 6 przepustek do Tokio. Aby być pewnym awansu należało znaleźć się w półfinale lub wywalczyć dwa miejsca w dodatkowej kwalifikacji przegranych ćwierćfinalistek. Marta wywalczyła to pierwsze. W pokonanym polu pozostawiła kolejno reprezentantki Rumunii, Litwy i Ukrainy. W półfinale po remisowej walce i dwóch dogrywkach różnicą wagi przegrała z późniejszą tryumfatorką, Węgierką Lilly Mezo. Wszyscy obserwatorzy byli zgodni, że był to przedwczesny finał. Druga nasza reprezentantka Sandra Nowak, po zwycięstwie w pierwszej rundzie eliminacji z reprezentantka Norwegii, w drugiej, po bardzo dobrej walce uległa dwukrotnej Mistrzyni Europy Andrei Merca z Rumunii.
Podczas równolegle rozegranych Mistrzostw Europy Młodzieżowców, startujący w kategoriii +90 kg zawodnik TKS-u Marek Szorek odpadł w ćwierćfinale z reprezentantem Bułgarii.
Wcześniej kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Open Mężczyzn zapewnili sobie nasi panowie: Marek Wolny, Artur Dymarczyk i Patryk Kostrzewa