Początki Kyokushin Karate w Tarnowskich Górach początek lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Dokładnie w kwietniu 1981 roku z inicjatywy sensei Jacka Czernickiego 2 DAN i sensei Jerzego Wojciechowskiego 1 DAN z Bytomia powstała prowadzona przez braci Bogdana i Andrzeja Lubos filialna sekcja Bytomskiego Klubu Karate. Dwa lata później sekcję przejęło Ognisko TKKF "Znicz" Tarnowskie Góry, a w lutym 1986 roku został powołany do życia Tarnogórski Klub Sportowy "Karate". Pierwszym Prezesem został pan Henryk Wojtas. Obecnie funkcję Prezesa pełni pan Mariusz Długajczyk, a za szkolenie w Klubie odpowiada shihan Bogdan Lubos 5 DAN. Poza wymienionymi duży wkład w powstanie, rozwój oraz obecne sukcesy Klubu włożyli działacze i instruktorzy: Piotr Habraszka, Krzysztof Habraszka, Krzysztof Płonka, Lubomir Stasiak, Eugeniusz Hanik, Grzegorz Szumski, Anna Kryńska-Płonka, Rafał Mnich, Radosław Cięciel oraz wielu innych. Aktualnie w Klubie Kyokushin Karate uprawia ok. 200 osób w grupach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zaawansowanych i początkujących. Klub w latach 1987 – 1995 był organizatorem Międzynarodowej Szkoły letniej Kyokushin Karate w Kokotku, wielokrotnie organizował Mistrzostwa Śląska i Mistrzostwa Polski, a w roku 2015 w Tarnowskich Górach i Bytomiu Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców.  Wielką popularnością cieszą się także rokrocznie organizowane obozy letnie dla zawodników oraz dla dzieci i młodzieży.

Najbardziej utytułowani zawodnicy w historii Klubu to medaliści Mistrzostw Europy Seniorów: Krzysztof Habraszka, Dobrosława Habraszka (Sołtysik), Janusz Morys, Marta Lubos , Marek Wolny i Sandra Nowak. Medale wśród młodzieżowców, juniorów i kadetów wywalczyli także: Damian Jaśkiewicz, Łukasz Baron, Klaudia Mastalerz i Szymon Grzegorzyca. Pięcioro zawodników Klubu wzięło udział w najważniejszej imprezie Karate Kyokushin na Świecie - Mistrzostwach Świata Open w Tokio. Są to w kolejności startu: Janusz Morys, Krzysztof Habraszka, Patryk Wojnar, Marek Wolny i Rafał Zając. Zawodnicy Klubu wywalczyli w latach 1981-2016 ponad 500 medali imprez mistrzowskich w kraju i za granicą, a najbardziej utytułowani zawodnicy poza wyżej wymienionymi to Mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski Seniorów: Magdalena Habraszka, Konrad Burzyński, Michał Tarasiewicz, , Piotr Habraszka, Piotr Grajcar, Katarzyna Habraszka, Bogdan Lubos i Sylwia Kowalska. Klub sześciokrotnie w latach 2007, 2008, 2009, 2011, 2013 i 2015 wywalczył tytuł drużynowego Mistrza Polski i dziewięciokrotnie drużynowego Mistrza Śląska.

Klub poza działalnością sportową prowadzi szeroko pojętą pracę wychowawczą. Wielkim sukcesem klubu jest fakt, że praktycznie wszyscy instruktorzy i czołowi zawodnicy kończą z bardzo dobrymi wynikami studia wyższe i potrafią znaleźć swoje miejsce w dzisiejszej trudnej rzeczywistości.

Treningi 2017/2018

Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych na treningi na halę sportową w Tarnowskich Górach (przy obwodnicy obok Aquaparku)...

Więcej...