BRANCH CHIEF WKO NPO SHINKYOKUSHINKAI

5 dan ur. 1963 rok

Trener Karate I klasy. Treningi Karate Kyokushin rozpoczął w 1978 roku w Bytomskim Klubie Karate pod okiem m.in. sensei Jacka Czernickiego i senpai Romana Dragona. Od 1981 roku samodzielnie prowadzi Klub w Tarnowskich Górach.

Dobrze zapowiadającą się karierę sportową (medale Mistrzostw Makroregionu w Kumite i Mistrzostw Polski w kata) przerwała mu kontuzja odniesiona w 1985 roku. Od tej pory poświęcił się pracy trenerskiej. Jego wychowankowie zdobywali medale Mistrzostw Świata i Europy, wywalczyli tytuły Mistrzów Polski indywidualnie i drużynowo. Najbardziej znani zawodnicy to Mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata i Europy: Krzysztof i Dobrosława Habraszka, Janusz Morys, Marek Wolny, Marta Lubos, Sandra Nowak, Łukasz Baron, Damian Jaśkiewicz, Klaudia Mastalerz i Szymon Grzegorzyca.

Był uczestnikiem legendarnych Obozów w Papendal i Mitsumine, gdzie zaliczył egzaminy na 3 i 4 dan. W marcu 2014 roku na wniosek Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz Europejskiej Organizacji Karate otrzymał nominację ze Światowej Organizacji Karate (WKO) na 5 dan i prawo używania tytułu shihan. Wielokrotnie Organizował Obozy Międzynarodowe  oraz Turnieje  rangi Mistrzowskiej, w tym Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Kadetów w 2015 roku. W 2010 roku otrzymał z rąk shihan Kenji Midori - Prezydenta Światowej Organizacji Karate Shinkyokushinkai (WKO) nominację na Branch Chief (szef regionu). Posiada uprawnienie sędziego międzynarodowego WKO oraz najwyższej kategorii EKO. Od 2010 roku pełni funkcje trenera koordynatora kadry narodowej.

Jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Jest żonaty, ma dwoje dorosłych dzieci. Obecnie prowadzony przez niego Tarnogórski Klub Sportowy ?Karate? posiada swoje sekcje w Tarnowskich Górach. Jako Branch Chief opiekuje się także Klubami w Katowicach, Bytomiu,  Radzionkowie, Tworogu i w Piekarach Śląskich. W najbliższym czasie planowane jest powołanie klubów lub sekcji w kilku innych miejscowościach.

Treningi 2017/2018

Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych na treningi na halę sportową w Tarnowskich Górach (przy obwodnicy obok Aquaparku)...

Więcej...