Skip to main content
  • Newsy

Dwa razy ćwierćfinał w Mistrzostwach Świata

Niestety nie udało się wywalczyć medali na rozegranych 24-25 września w Kielcach VII Mistrzostw ach Świata. Dwójka TKS-owych reprezentantów: Marta Lubos i Marek Wolny zaprezentowała się bardzo dobrze. Obydwoje po znakomitych pojedynkach odpadli w ćwierćfinałach i zostali sklasyfikowani na V miejscu.

W Mistrzostwach w każdej kategorii wystartowało 16 najlepszych kobiet i 32 mężczyzn, którzy zostali wyselekcjonowani w wieloetapowych kwalifikacjach. Marta Lubos w pojedynku eliminacyjnym pokonała zawodniczkę z RPA Kelebogile Princess Dichaba. W ćwierćfinale nie dała niestety rady Japonce Ramu Amikawa. Marek Wolny w pierwszej rundzie eliminacyjnej pokonał przed czasem Japończyka startującego w barwach Australii Kazuya Kusaka, a w drugiej po znakomitej walce i dogrywce z medalistą poprzednich Mistrzostw Ilyą Yakovlev-em z Kazachstanu. W walce ćwierćfinałowej z późniejszym Mistrzem Świata Evantasem Guzauskasem z Litwy dopiero dogrywka zdecydowała o jego zwycięstwie.
Znakomicie zorganizowane zawody w których wzięło udział 181 najlepszych zawodników z 29 krajów oglądał komplet publiczności. Reprezentacja Polski wywalczyła dwa srebrne medale – Monika Zielińska (+60 kg kobiet) i Maciej Mazur (+85 kg mężczyzn).
Przygotowania i udział w Mistrzostwach był możliwy dzięki dotacji Gminy Tarnowskie Góry