Skip to main content

Marek Wolny Mistrzem Europy Open, Marta Lubos z brązowym medalem!

Marek Wolny został Mistrzem Europy wśród mężczyzn, a Marta Lubos wywalczyła brązowy medal wśród kobiet na rozegranych 3 grudnia w Warszawie Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w kategorii otwartej (bez podziału na kategorie wagowe). Mistrzostwa Kobiet były jednocześnie kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Open, które odbędą się w Tokio w październiku. Pierwsza ósemka w tym Marta Lubos może być już pewna startu w Tokio. /wyniki/

Marek Wolny w drodze po złoty medal pokonał w eliminacjach Niemca Nikitę Bauera, w ćwierćfinale Węgra Mate Davida, w półfinale Litwina Orestasa Abazoriusa, a w finale nie dał szans Gruzinowi Davidowi Mskhaladze.
Marta Lubos w pierwszej rundzie eliminacji pokonała Węgierkę Viktorię Boka, w drugiej rundzie Nikę Jakobovic z Chorwacji, a w ćwierćfinale Ukrainkę Anastasiję Nestorenko. W półfinale po bardzo wyrównanej walce i dwóch dogrywkach nie dała rady medalistce ostatnich Mistrzostw Świata Szwedce Mirjam Bjorklund
Trzeci zawodnik TKS-u „Karate” walczący w tych zawodach Artur Dymarczyk w walce eliminacyjnej po dobrej walce uległ Węgrowi Patrikowi Lajtosowi, który później dotarł aż do półfinału.
W Mistrzostwach wzięło udział 23 najlepszych zawodników i 35 najlepszych zawodniczek z 12 krajów w zdecydowanej większości medalistów Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.
Przygotowania i start w zawodach były możliwe dzięki dotacji Urzędu Miasta Tarnowskie Góry