• Newsy

TKS „Karate” znowu drużynowym Mistrzem Polski!

Nasi zawodnicy zanotowali kolejny świetny start. Tym razem na rozegranych 27.04.19 w Lipnie z udziałem 125 zawodników z prawie 60 klubów Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wywalczyli w bardzo silnej konkurencji trzy tytuły Mistrzowskie… /wyniki/ /drabinki/

Dobrosława Habraszka zwyciężyła w kategorii do 65 kg pokonując przed czasem w półfinale Natalię Kurowską z Sowińca, a w finale już po pierwszej rundzie, Annę Świątkowską z Krakowa i została wybrana decyzją Sędziego Głównego najlepszą zawodniczką Mistrzostw. Startująca w nietypowej dla siebie kategorii powyżej 65 kg Marta Lubos była najlżejszą zawodniczką w swojej kategorii. Nasza zawodniczka już po pierwszych rundach pokonała w eliminacjach Beatę Opęchowską z Ostrołęki, w ćwierćfinale Paulinę Durkiewicz z Gdańska, a w półfinale Katarzynę Regent z Koszalina – wszystkie były już medalistkami Mistrzostw Polski. Walka finałowa z reprezentującą Kolbuszową ale trenującą na co dzień w Warszawie Mistrzynią Europy z 2018 roku Moniką Zielińską byłą rewanżem za ubiegłoroczny finał z kategorii do 65 kg. Wtedy lepsza po bardzo wyrównanej walce i dwóch dogrywkach okazała się Monika Zielińska. Tym razem po walce i dwóch dogrywkach zwyciężyła Marta Lubos, odzyskując tytuł Mistrzyni Polski. Trzeci tytuł dla TKS-u wywalczył Marek Wolny w kategorii do 90 kg pokonując w ćwierćfinale Krzysztofa Kotarskiego z Sieradza, a w półfinale Kamila Mastaja z Jasła. Walka finałowa z obrońcą tytułu Markiem Odzeniakiem z Warszawy zapowiadała się na bardzo wyrównaną. Jednak od początku nasz zawodnik narzucił swój sposób walki i uzyskał niewielką przewagę, której nie oddał już do końca. Sędziowie nie mieli wątpliwości i już po pierwszej rundzie wskazali Marka Wolnego jako zwycięzcę tego pojedynku. Trzy wywalczone złote medale sprawiły, że TKS "Karate" wrócił po rocznej przerwie (w 2018 roku II miejsce) na pierwsze miejsce podium drużynowego.
Nie powiodło się tym razem Sandrze Nowak, Kamilowi Kowolowi i Arturowi Dymarczykowi, którzy po bardzo dobrych walkach odpadli w eliminacjach lub ćwierćfinałach. Sandra Nowak w eliminacjach kategorii do 55 kg uległa po nie jednogłośnym werdykcie medalistce Mistrzostw Europy Agacie Kozubowskiej z Opola. Kamil Kowol w kategorii do 65 kg w eliminacjach pokonał przed czasem Kamila Jęcka z Tymienia, a w ćwierćfinale nie dał rady późniejszemu Mistrzowi Polski Damianowi Biłbakowi z Suwałk. Startujący w kategorii do 80 kg Artur Dymarczyk w pierwszej rundzie elimi-nacji pokonał przed czasem Michała Blicharskiego z Nowej Soli, a w drugiej rundzie nie sprostał obrońcy tytułu i późniejszemu Mistrzowi Polski Szymonowi Olpińskiemu z Józefowa.

Strat w Mistrzostwach był możliwy dzięki dotacjom Miasta Tarnowskie Góry i Gminy Zbrosławice

Dołącz do nas

Kontakt

TKS "Karate"
ul. Obwodnica 8/2.27
42-600 Tarnowskie Góry
Rachunek bankowy:
44 1050 1386 1000 0022 9095 3955

+48 500 066 682


TKS Karate Tarnowskie Góry. All rights Reserved.